Lider Haber

BURSA TB MECLİS BAŞKANI AYDIN’DAN ET-BA’YA ZİYARET

BURSA TB MECLİS BAŞKANI AYDIN’DAN ET-BA’YA ZİYARET
56 kere okundu
26 Temmuz 2020 - 15:09

MEHMET AYDIN: “BU YIL KURBAN SIKINTISI YAŞANMAYACAK”

 MEHMET AYDIN: “ET-BA TESİSLERİNDE HİJYEN EN ÜST SEVİYEDE”

 

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ET-BA tesislerindeki kurban pazarını ziyaret eden Bursa Ticaret Borsası (Bursa TB) Meclis Başkanı Mehmet Aydın, bu yıl hayvan varlığının fazla olması sebebiyle vatandaşların kurbanlık sıkıntısı yaşamayacağını söyledi.

Bursa Ticaret Borsası (Bursa TB) Meclis Başkanı Mehmet Aydın Kurban Bayramı’na kısa bir süre kala, Bursa TB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Kırmızıay ve Meclis Üyesi Cengiz Camcı ile birlikte ET-BA tesislerini ziyaret etti. Başkan Aydın beraberindeki heyetle birlikte, tesis yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yenilenen soğuk hava depolarını inceleyen Başkan Aydın, daha sonra kurban satışının yapıldığı padokları gezerken, besicilerin taleplerini ve sıkıntılarını da dinledi.

“Her türlü tedbir, eksiksiz bir şekilde alındı”

Vatandaşların ve besicilerin sorunsuz bir bayram geçirmesi için tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Meclis Başkanı Mehmet Aydın, “Korona virüs salgını etkilerini azaltmasına rağmen halkımızın sağlığını tehdit etmeye devam etmektedir. Bu nedenle tesislerde ve kurban satış padoklarında her türlü tedbir eksiksiz bir şekilde alınmış, hijyen koşulları en üst seviyede sağlanmış durumdadır. Hayvan varlığında da bu yıl herhangi bir sıkıntının olmadığını görüyoruz. Dolayısıyla kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımız, ET-BA tesislerinde kurbanlık hayvanlarını tüm dini vecibelerini yerine getirerek, sağlıklı ve hijyenik bir şekilde alıp, kestirebilirler. Bu vesile ile yaklaşan Kurban Bayramı’nın başta Bursa Ticaret Borsa üyeleri olmak üzere; tüm hemşerilerimize ve İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    LİDER HABER.... HABERİN LİDERİ...