Lider Haber

VEKİL VİLDAN YILMAZ GÜREL KEMALPAŞA’DA

VEKİL VİLDAN YILMAZ GÜREL KEMALPAŞA’DA
15 Eylül 2020 - 18:38

AK Parti Bursa Milletvekili  Vildan Yılmaz Gürel  Mustafakemalpaşa ilçesinde bir  dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Mehmet Kanar  ile başlayan ziyaret açılış ile devam etti. Sonra sırasıyla Kaymakam, Başhekim, Nüfus Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nü ziyaret eden Gürel , bayan işletmecilere yaptığı ziyaretin ardından  ilçe yönetim kurul toplantısına katıldı.

Ziyaretlerin ardından gazetemize bir açıklama yapan AK Parti Bursa Milletvekili  Vildan Yılmaz Gürel ;

“İlk olarak  Belediye Başkanımız  Mehmet Kanar’ı  ziyaret ettik. Sonra Karaoğlan Manda Köyü Üreten Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi açılış törenini ve Yöresel Gıda Ürünleri Yapım Kursu açılışını gerçekleştirdik.Tarım ve Orman Bakanlığımızca yürütülen projelerle kırsalda yaşayan kadınlara,tarımsal üretimden girişimciye kadar çok farklı alanda eğitim sunuluyor.Kadina yönelik fırsat eşitliğinin sağlanması,girişimcilik ve istihdamın artırılması amacıyla çok sayıda proje ve eğitim sunuluyor. Kadın çiftçilere bağcılıktan hayvancılığa,meyvecilikten seracılığa,arıcılıktan ipek böcekçiliğine kadar birçok konuda 81 ilde eğitimler veriliyor.Bakanlığımız tarafından desteklenen tarımsal kalkınma kooperatiflerinin bulundukları yerlerdeki kadın çiftçilere, 2004’ten itibaren ülke çapında eğitim veriliyor ve bakanlık desteklerimizden öncelikli olarak faydalanmaları sağlanıyor.” dedi.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş’ı  makamında ziyaret eden Vildan Yılmaz Gürel ziyaretten sonra yaptığı açıklamada “Mustafakemalpaşa Kaymakamımız Ahmet Altıntaş’ı ziyaret ettik, hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Kendisine misafirperverliğinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’ne geçerek Başhekim Dr. Asuman Erdinçoğlu’nu ziyaret eden Gürel hayırlı olsun dileklerini iletti. AK Parti Bursa Milletvekili  Vildan Yılmaz Gürel   ziyaretinin akabinde yaptığı açıklamada şunları söyledi  “Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Asuman Erdinçoğlu’nu Milletvekili arkadaşım Emine Yavuz Gözgeç, İlçe başkanımız ve teşkilâtımızla birlikte ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerimizi ilettik.”

Son olarak da ilçe teşkilatının olağan toplantısına katılan Gürel “Alınan kararların ilçe halkına ve  tüm Türkiye’ye  hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

 

LİDER HABER.... HABERİN LİDERİ...