Lider Haber

A’dan Z’ye Paris Otomobil Fuarı

Bugün kapılarını basın günü ile açan Paris Otomobil Fuarı bu sene oldukça renkli geçecek gibi gözüküyor.

A’dan Z’ye Paris Otomobil Fuarı
22 Eylül 2018 - 12:58

Dünyanın çeşitli ülkelerinde, her yıl birkaç tane otomobil fuarı yapılmakta. 2016 Ekim ayında bizi bekleyen, en güncel otomobil fuarı ise Paris’te düzenlenecek.

Peki, 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda bizi neler bekliyor? Gelin bir göz atalım.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Alfa Romeo, tasarım ve performans anlamında dikkat çeken markalardan birisi olmuştur. Tarihi ile de otomotiv endüstrisinde sağlam bir yere sahip olan bir diğer İtalyan otomobil üreticisi, fuara 4 farklı model ile gelecek.

Markanın başarılı D segmenti temsilcisi olan Giulia iki yeni Veloce paketi, iki Super seçeneği ve “çekici” – evet, kelime oyunu… – Quadrifoglio olmak üzere toplamda 5 versiyonla görücüye çıkacak. Diğer modellere bir göz atalım:

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Ingolstadt merkezli firma, Paris’e hazırlıklı gelen bir diğer ekip. Özellikle SUV modelleriyle boy gösterecek olan Audi, 4 farklı model ile karşımıza çıkıyor:

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Yıllardır ülkemizde çok tutulan bir marka olan BMW, Paris’e yeni 5 Serisi’nin yanında bir de üretim modeline yakın konsept ile katılabilir.

BMW’nin keskin hatlara sahip olması beklenen coupe-SUV karşımı modeli X2, spot ışıklarını daha üst segmentte yer alan ağabeyi ile paylaşabilir.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Citroën, “Be Different, Feel Good – Farklı Ol, İyi Hisset” sloganı doğrultusunda tasarladığı modellerini, ev sahibi olduğu Paris Otomobil Fuarı’nda sergileyecek.

Fuar için üst segment hibrit konsepti CXPERIENCE, yeni yarış modeli C3 WRC ve özellikle yeni C3 modeli ilginç tasarımlara sahip Fransız markanın standında boy gösterecek.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Romanya merkezli Dacia, ülkemizde uygun fiyatı nedeniyle oldukça popüler bir otomobil. Herhangi yeni bir modeline dair haber almadığımız üretici, Paris’e ürün gamının en çok satan iki otomobilinin yeni yüzleriyle geliyor.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Citröen’den bağımsız olarak bir markaya dönüşen DS, 2015 İstanbul Otomobil Fuarı’nda büyük ilgi gören stantlardan biriydi. Marka, Ford’un ST serisine rakip olması için DS Performance Line grubunu Paris’te tanıtacak.

Bir diğer ev sahibi sayılan DS, bu donanım seçeneğini DS3 Coupe ve Cabrio, DS4 ve DS5’te sunacak.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Değineceğimiz ilk süper otomobil üreticisi, Maranello’dan gelen Şahlanan At olacak. Ferrari’nin Fransa’nın başkentine getireceği iki model var.

Bunlardan birisi ilk dört koltuklu Ferrari modeli, diğeri ise LaFerrari’nin üstü açılır versiyonu.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Bu markaya aşina olmayanımız yoktur. İtalyan üreticinin modelleri ülkemizde her zaman rağbet görmüştür. Özellikle 2015 yılında Bursa’da üretilip küresel pazarlara da ihraç edilen FIAT Egea – Avrupa’daki adıyla Tipo – bu markaya olan ilgiyi büyük ölçüde arttırdı.

Paris’te FIAT geniş bir standa sahip olacak. Dokuz otomobille fuarda yer alacak olan İtalyan markanın sergileyeceği modeller şu şekilde:

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Honda, fuara iddialı gelen bir diğer marka. Civic modelinin hatchback ve üretimi ülkemizde yapılan sedan versiyonu, Japon üreticinin menüsünde ana yemekleri oluşturacak.

C segmentinin sağlam isminin yanında kardeşi Jazz, Spotlight Edition ile boy gösterecek.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Son zamanlarda tanıttığı model ve sunduğu teknolojik donanımlarla öne çıkan Hyundai, büyük ihtimalle fuarın en çok beklenen markaları arasında yer alıyor.

Uzun süredir casus fotoğraflarını paylaştığımız i30’un üçüncü jenerasyonu, çeşitli performans opsiyonlarıyla birlikte spot ışıklarında görücüye çıkacak. En çok ilgi çekecek konseptler arasında yer alan RN30, kardeşi i30’un yanında bulunan bir diğer versiyon olacak.

Güney Koreli markanın bir diğer sergi aracı ise makyajlanan i10 olacak.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Şu anda Renault bünyesinde bulunan Nissan’ın lüks ayağı olarak bilinen Infiniti, fuara otomobil yanında bir sistem ile katılacak.

Markanın yeni geliştirdiği VC-T motor (Değişken Sıkıştırma Oranı Teknolojisi), CO2 emisyonlarını olabildiğince azaltmayı hedefliyor.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Güney Koreli vatandaşı Hyundai gibi, KIA da Paris’te gözlerin üzerinde olacağı bir marka olacak. B segmentinin başarılı modeli Rio, ay başında tanıtılmıştı.

İlerleyen zamanlarda performans versiyonu GT’yi görmeyi beklediğimiz modelin yanında Soul da spot ışıklarının altında yer alacak.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

SUV denilince ülkemizde ve dünyada ilk akla gelen markalar arasında yer alan Land Rover, fuara katılan önemli markalar arasında yer alıyor.

Markanın en ünlü modellerinden Discovery, yeni yüzüyle Fransa’nın başkentinde ziyaretçilerle buluşacak.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Fuarın en ilgi çekici isimlerinden birisi, şüphesiz Lexus olacaktır. Toyota’ya bağlı olan marka, tanıtacakları konseptin SUV alanında kendi sınıfını yaratacağını söylüyor.

Oldukça yenilikçi bir iç mekana ve keskin dış tasarıma sahip olan otomobilin ilgi odağı olmasına kesin gözüyle bakıyoruz.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Mercedes-Benz, özellikle Monterey Car Week’te tanıttığı Maybach ile ortak çalışması olan Vision 6 konsepti ile ses getirmişti. Elektrikli araç piyasasına girmeyi hedefleyen marka, Paris’te bununla birlikte kendi mirasını devam ettirmeyi amaçlayacak.

Alman otomobil devinin Fransa’ya 4 model getirmesi bekleniyor.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

BMW’nin alt markası olarak hayatına devam eden MINI, geçtiğimiz günlerde görüntülerini yayınladığı John Cooper Works modeli ile dikkatleri üzerine çekmişti ().

Clubman’ın performans modeli olarak sunulan JCW, Paris’te görücüye çıkacak.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Mitsubishi, yıllardır spor otomobillere yön veren modeli Lancer Evolution’ı sona erdirme kararıyla son günlerde gündemde yer alıyordu. İlk ve son Final Edition modelinin satıldığı aracın Japon üreticisi, Paris’e fütüristik bir yaklaşımla gelecek.

SUV sınıfına prize takılan hibrit versiyonu olarak girmeyi planlayan konsept, fuarda dikkat çekici unsurlardan birisi olacaktır.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Nissan, özellikle SUV modelleri ile – Juke, Qashqai – ülkemizde büyük ilgi görüyor. Tabii ki, onlar olmadan önce piyasada bulunan Micra’yı unutmamak gerek.

Japon üreticinin B segmenti temsilcisi, daha önce yayınlanan Sway konseptinden esinlenilerek tamamen yenilendi. Nissan standının yıldızı olacak Micra, şu an için markanın fuara getireceği tek otomobil konumunda.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Opel’in fuara nasıl katılacağı henüz bilinmiyor. Bu yüzden burada sadece tahminlerden bahsediyor olacağız.

Lüks ve spor sedan segmentinde iyi işler çıkaran Insignia’nın yeni jenerasyonunu Fransa’nın başkentine görebiliriz.

Ayrıca, markanın geçtiğimiz aylarda tanıttığı Astra modelinin spor paketleri de karşımıza çıkabilir.

Son olarak, elektrikli araç trendine – Chevrolet ile ortak olarak – katılan Opel, B segmentindeki elektrikli otomobili Ampera-e’yi de Paris’te sergileyecek.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Bir diğer ev sahibi karşımızda. Citröen ile birlikte PSA grubunu oluşturan marka, uluslararası otomobil sergisine crossover sınıfında attığı adımlar ile geliyor.

İlk olarak, Peugeot 3008 bizi Fransız üreticinin standında karşılarken; 7 koltuk ile tanıtılan ağabeyi 5008 ve sportif kuzeni 3008 DKR ralli aracı onun yanında yer alacak.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Stuttgart merkezli performans otomobili üreticisi Porsche, Paris’e tamamen yenilediği Panamera modeli ile katılacak.

Sorgulanan ilk jenerasyonun 7 yıllık macerası sonunda 911’e ve Porsche ruhuna daha çok uyan yeni Panamera’nın tanıtımı zaten yapılmıştı.

Teknik olarak da büyük değişimler gören Panamera, Paris’te tam manasıyla görücüye çıkmış olacak.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Bir başka yerel yıldız olan Renault, Nissan Navara’dan temel alarak ürettiği pick-up modeli ile standını sivriltmeyi planlıyor.

Fransız üreticinin minibüs yelpazesinden güç üniteleri taşıması beklenen Alaskan’a makyajlanan Clio ve belki de makyajlı Koleos SUV modeli eşlik edebilir.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Volkswagen Grubu’na dâhil olan İspanyol marka, piyasaya süreceği yeni SUV modeli Ateca ile segmente oldukça iddialı bir giriş yapmıştı.

Fuarda bu modelin daha “off-road” odaklı versiyonu olan Xperience paketini göreceğiz.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Tanıtımına kadar birçok gelişme ile büyük merak uyandıran Kodiaq modeli, tanıtıldığından beri ilgi görmeye devam ediyor.

Yedi koltuk ile gelecek olan SUV, Volkswagen Grubu’ndan kardeşi SEAT gibi Skoda’nın da bu segmentteki ilk denemesi diyebiliriz.

Ancak aynı şeyi, Kodiaq’ın Fransa’ya yapacağı ziyaret için söyleyemeyiz. Skoda’nın yerden yüksekliği fazla olan bu modeli, daha önce Tour de France’da kamuflajlı olarak görücüye çıkmıştı.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Mercedes bünyesinde yer alan Smart, ForTwo ve ForFour modelleri ile tanınıyor. Elektrikli versiyonları ABD’de ve Avrupa’da satışta olan bu ikilinin yeni jenerasyonları, Fransa’da görücüye çıkacak.

ED logolu ForTwo ve ForFour’ların teaser görüntüleri geçtiğimiz gün yayınlanmıştı.

Menzil ve şarj süresinde büyük atılımlar yapan elektrikli Smart’lar, şirin görünümleri ve göz alıcı renk seçenekleriyle ziyaretçilerin ilgi odağı olacaktır.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

SUV konusunda ününü arttıran Güney Koreli marka, 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda Rexton’ın yeni kasası olması beklenen LIV-2 konseptiyle gelecek.

Hyundai Santa Fe’yi hedef alan otomobil, Rexton’ın yeni jenerasyonunun nasıl görüneceğine dair bize fikir verecektir.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Suzuki, eskiden kullandığı bir ismin yeniden doğuşuyla Paris’te yer alacak. Ignis adını yeniden canlandıran Japon üretici, standında bir de makyajlanmış SX4 S-Cross sergileyecek.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Toyota, Fransa’ya en kalabalık gelen ekipler arasında yer alıyor. Dünya Ralli Şampiyonası’nda rakibi olacak Citröen gibi, Japon üretici de GAZOO Racing altında yarışacak yeni Yaris WRC aracını burada tanıtacak.

Motorsporlarınan yol otomobillerine döndüğümüz zaman ise C-HR crossover, prize takılan hibrit modeli Prius ve yakıt hücresiyle çalışan FCV Plus modelleri karşımıza çıkıyor.

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

2015 Eylül ayında yaşanan Dieselgate skandalı sonrasında Volkswagen, ürün gamını “elektriklendirme” yoluna girmişti. Bu konuda zaten Passat GTE, Golf GTE gibi modellere sahip olan Alman otomobil üreticisi; fütüristik bir elektrikli araç konsepti ile Paris’e gelecek.

Ayrıca, fotoğrafları internete sızan makyajlı Golf 7 ve makyajlı Passat CC de, ilginç elektriki araç konseptinin yanında Volkswagen standını doldurabilir.

Gördüğünüz gibi, Işıklar Şehri’nde bizi birçok marka ve çok sayıda yeni model bekliyor. Yarından itibaren bazı tanıtımları görmeye başlayacağımız Paris Otomobil Fuarı, 1 Ekim 2016 Cumartesi günü başlayacak ve 16 Ekim 2016’ya kadar ziyaretçilere açık olacak.

LİDER HABER.... HABERİN LİDERİ...

porno sex brazzers porno hd porno porn porno seyret hack forum

betmarino aresbet betnano asyabahis mroyun bahigo mobilbahis bets10 imajbet betper